Tinkamos žūklės ritės pasirinkimas pagal jūsų poreikius – ką rinktis? 

Išsirinkus tobulą meškerę, labai svarbu ją suderinti su tinkama rite. Ritė yra jūsų žvejybos įrankių darbinis arklys, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį užmetant, ištraukiant ir ištraukiant žuvį. Laimei, yra ritė, tinkanti kiekvienam žvejybos stiliui ir situacijai.

Spiningo ritės yra patogiausios naudoti, todėl jas gali naudoti ir pradedantieji, ir patyrę žvejai. Jos yra pakankamai universalios, kad galėtų dirbti su įvairiais masalais ir būdais, be to, puikiai dera su spininginėmis meškerėmis. Atviro korpuso konstrukcija sumažina virvės susipainiojimą, o valo pasipriešinimą reguliuoti nesudėtinga, todėl lengviau kovoti su žuvimi.

Tiksliam metimui niekas neprilygsta metamajai ritei. Jos geriausiai tinka patyrusiems meškeriotojams dėl jų polinkio atsilenkti, jei su jomis neteisingai elgiamasi. Tačiau treniruodamiesi įvertinsite jų teikiamą kontrolę ir tikslumą. Baitcasteriai idealiai tinka naudojant sunkesnius masalus arba gaudant didesnes, sunkiai kovojančias žuvų rūšis. Jų konstrukcija užtikrina didesnę galią ir tiesesnį užmetimo pojūtį.

Jei planuojate leistis į sūraus vandens gelmes, galite apsvarstyti galimybę įsigyti konvencinę ritę. Dažnai naudojamos trolinimui, jos pagamintos taip, kad galėtų dirbti su sunkia virve ir didelėmis žuvimis. Įprastinės ritės yra pakankamai tvirtos, kad atlaikytų ilgai trunkančias kovas, kurias dažnai sukelia giliavandenė žvejyba.

Kad žvejyba būtų rami ir kupina iššūkių, būtina naudoti žūklės ritę. Šios ritės, sukurtos specializuotai linijai laikyti ir balansuoti su muselinėmis meškerėmis, praverčia kovojant su žuvimi. Jos neturi tokio užmetimo atstumo kaip kitų tipų ritės, tačiau pasižymi neprilygstamu tikslumu ir labai apčiuopiama kovos su žuvimi patirtimi.

Rinkdamiesi ritę, atkreipkite dėmesį į kelias pagrindines savybes:

  • Tai reiškia, kiek kartų ritė apsisuka su kiekvienu rankenos pasukimu. Didesnis pavarų santykis greičiau ištraukia žuvį, bet gali suteikti mažiau galios žuviai traukti.
  • Vilkimo sistema: labai svarbi kovojant su žuvimi – vilkimo sistema spaudžia užkibusią žuvį ir prireikus išleidžia valą. Sklandus, reguliuojamas pasipriešinimas yra labai svarbus.
  • Rutuliniai guoliai: Ritės su daugiau rutulinių guolių paprastai veikia sklandžiau ir stabiliau.

Kiekviena ritė tinka tam tikram žvejybos būdui, o tokie veiksniai kaip pavarų santykis ir pasipriešinimo sistema gali turėti didelės įtakos jūsų sėkmei vandenyje. Nesvarbu, ar gaudote mažus upėtakius, ar melsvųjų vandenų milžinus, yra ritė, sukurta taip, kad optimizuotų jūsų rezultatus.

Įvairių tipų žūklės masalų tyrinėjimas

Viena iš įdomiausių žvejybos dalių – pasirinkti tinkamą masalą. Masalo pasirinkimas gali turėti didelę įtaką tam, kokią žuvį pritrauksite ir galiausiai sugausite.

Gyvas masalas yra bene veiksmingiausias pasirinkimas, nes niekas neprilygsta natūraliam žuvų maistui. Dažniausi gyvi masalai yra sliekai, šapalai, vikšrai ir pjūklai. Kiekvienas gyvas masalas turi savų privalumų: sliekai yra puikūs universalūs masalai, o vėgėlės puikiai tinka plėšriosioms žuvims. Vikšrai gali būti neįveikiami tokioms gėlavandenėms rūšims kaip ešeriai, o pūgžliai mėgstami dėl jų vikrumo, kuris neįtikėtinai vilioja tokias žuvis kaip gražuolės.

Dirbtiniai masalai arba viliokliai būna įvairiausių formų, dydžių ir spalvų, sukurti taip, kad imituotų gyvą grobį. Jie parenkami atsižvelgiant į tai, kokią žuvį žvejojate, ir į žvejybos aplinkos sąlygas. Dirbtiniai masalai turi daug privalumų: juos galima naudoti daug kartų, jie mažiau purvini ir gali atlikti tam tikrus veiksmus vandenyje, kad priviliotų žuvis. Tokie masalai, kaip džigai, karosai ir minkštieji plastikiniai masalai, yra būtini kiekvienoje žvejybos reikmenų dėžutėje. Keletą jų aptarsiu išsamiau:

  • Jigai yra universalūs ir gali būti naudojami tiek sūriame, tiek gėlame vandenyje. Juos sudaro pasverta galvutė ir iš plunksnų arba minkšto plastiko pagaminta uodegėlė, kurią galima judinti aukštyn ir žemyn.
  • Šaukštai – tai blizgantys metaliniai masalai, suprojektuoti taip, kad imituotų mažos žuvelės judesius ir atspindžius. Jų paprastas dizainas yra veiksmingas, ypač kai siekiate pagauti plėšriąsias žuvis.
  • Minkštieji plastikiniai masalai būna tokių formų kaip plūdinės meškerės, guminukai ar sliekai, o jų tikroviška tekstūra dažnai suklaidina žuvis, kad jos ilgiau išlaikytų įkandimą ir suteiktų jums daugiau laiko sureaguoti.

Kai konkurencija didelė, pavyzdžiui, skaidriame vandenyje, kur žuvys gali būti išrankesnės, išmokau atkreipti ypatingą dėmesį į kvepiančius masalus. Tokie produktai kaip tešlos masalai, kvapioji guma ar purškiami atraktantai gali padaryti didžiulį skirtumą. Jie suteikia kvapą, imituojantį gyvą masalą, o tokioms žuvų rūšims kaip šamas ar karpis, kurios labai priklauso nuo kvapo, tai gali pakeisti situaciją.

Daugiau informacijos skaitykite portale kurjeris.lt – dažnai talpinami straipsniai apie žvejybą, reikmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *