Mokymasis vairuoti: Išmokite vairuoti ir išlaikykite egzaminą 2024

Mokymasis vairuoti – tai ritualas, atveriantis duris naujai įgytai laisvei ir galimybėms. Nesvarbu, ar esate paauglys, trokštantis išvažiuoti į kelią, ar suaugęs žmogus, kuris pagaliau ryžosi tam, kad taptų vairuotoju, kelionė įgyti vairuotojo pažymėjimą yra ir jaudinanti, ir bauginanti.

Turėsite išmanyti kelių eismo taisykles, įvaldyti automobilio mechaniką ir įgyti pasitikėjimo savimi, kad galėtumėte lengvai išvažiuoti į greitkelį. Pasirinkę tinkamą požiūrį ir priemones, iš naujoko tapsite patyrusiu vairuotoju, pasirengusiu išvažiuoti į atvirą kelią.

Vairavimo pagrindų supratimas

Prieš išvažiuojant į kelią labai svarbu išmokti pagrindinius dalykus. Kelionė prie vairo prasideda nuo supratimo apie transporto priemonės veikimą. Susipažinkite su prietaisų skydeliu, pedalais ir kiekvieno valdiklio veikimu. Turėsite žinoti, kaip:

 • sureguliuoti ir naudoti veidrodžius
 • Suprasti, kaip veikia stabdžių ir dujų pedalai.
 • veiksmingai valdyti vairą
 • Perjungti pavaras, jei vairuojate mechaninę pavarų dėžę

Ne mažiau svarbu išmanyti kelių eismo taisykles. Kelių eismo taisyklių paskirtis – užtikrinti visų saugumą, ir jos gali skirtis priklausomai nuo vietovės. Būtinai išstudijuokite:

 • Greičio apribojimus
 • Eismo signalai ir ženklai
 • Eismo juostos taisyklės
 • Automobilių stovėjimo taisyklės

Saugumas visada turėtų būti jūsų svarbiausias prioritetas. Pirmiausia visada prisisekite saugos diržą ir to paties reikalaukite iš keleivių. Be to, išsiugdykite apsauginio vairavimo įpročius, kad galėtumėte numatyti galimus pavojus ir į juos reaguoti. Norėdami išlikti saugūs, visada turėtumėte:

 • laikykitės saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio.
 • Būkite budrūs ir venkite blaškyti dėmesį, pvz., rašydami SMS žinutes
 • žinokite apie oro sąlygas, kurios gali turėti įtakos vairavimui

Kai praleisite daugiau laiko praktikuodamiesi, įsijungs raumenų atmintis ir šie pagrindai taps antraeiliu dalyku. Neskubinkite savęs. Vietoj to skirkite laiko, kad jaustumėtės patogiai ir užtikrintai atlikdami kiekvieną žingsnį. Atminkite, kad praktika daro meistriškumą, o kantrybė yra svarbiausia, kol dar tik įgyjate įgūdžių.

Be pagrindinių dalykų, norėsite išbandyti sudėtingesnius vairavimo manevrus, pavyzdžiui, lygiagretų stovėjimą, važiavimą žiedinėse sankryžose ir įvažiavimą į greitkelius. Šiuos įgūdžius įgysite laikui bėgant ir, svarbiausia, praktikuodamiesi. Todėl įsitikinkite, kad turite daug praktinės patirties įvairiomis vairavimo sąlygomis.

Reguliari praktika prižiūrint patyrusiam vairuotojui gali pagreitinti jūsų mokymąsi. Ieškokite galimybių vairuoti mažiau judriu paros metu arba ne tokiose intensyvaus eismo vietose, kad palaipsniui įgytumėte vairavimo įgūdžių be papildomo streso, kurį sukelia intensyvus eismas.

Mokymosi leidimo gavimas

Prieš sėsdami į vairuotojo sėdynę, turite gauti besimokančiojo leidimą. Tai pirmasis oficialus žingsnis jūsų kelionėje prie vairo, suteikiantis jums teisinę teisę prižiūrint vairuoti viešuosiuose keliuose. Reikalavimai mokinio leidimui gauti skiriasi priklausomai nuo valstijos, todėl dėl konkrečių nurodymų būtina kreiptis į vietinę DMV ar lygiavertę instituciją.

Paprastai turite būti sulaukę tam tikro minimalaus amžiaus, kuris, priklausomai nuo valstijos, paprastai svyruoja nuo 14 iki 16 metų. Tikėtina, kad turėsite pateikti savo tapatybę, gyvenamąją vietą ir galbūt socialinio draudimo numerį patvirtinantį dokumentą. Be to, paprastai laikomas rašytinis testas, apimantis kelio ženklus, kelių eismo taisykles ir vairavimo teoriją. Pasirengimas šiam testui yra labai svarbus; tokie šaltiniai kaip valstijos vairuotojo vadovas ir praktiniai egzaminai gali padidinti jūsų pasitikėjimą savimi ir padėti jį įveikti.

Regėjimo testai taip pat yra įprastas reikalavimas, kuriuo siekiama įsitikinti, kad jūsų regėjimo aštrumas yra pakankamas, kad galėtumėte saugiai vairuoti. Jei reikalingi akiniai ar korekciniai lęšiai, įsitikinkite, kad juos visada dėvite vairuodami.

Kai išlaikysite reikiamus testus, gausite besimokančiojo leidimą, kuris paprastai būna su apribojimais. Pavyzdžiui, gali būti reikalaujama įrašyti tam tikrą skaičių praktinio vairavimo valandų arba galite vairuoti tik šviesiu paros metu. Be to, automobilyje su jumis visada turi būti patyręs licencijuotas suaugęs asmuo. Šių sąlygų laikymasis – tai ne tik įstatymų laikymasis, bet ir įgūdžių tobulinimas saugioje, kontroliuojamoje aplinkoje.

Atminkite, kad leidimo gavimas yra daugiau nei formalumas. Tai mokymosi ir tobulėjimo prie vairo laikotarpis. Pasinaudokite šiuo laiku ir stebėkite kitus vairuotojus, užduokite klausimų ir mokykitės iš aplinkinių vairuotojų elgesio. Kuo daugiau susidursite su realiomis eismo situacijomis, tuo geriau mokėsite jas valdyti. Treniruokitės įvairiomis sąlygomis ir susipažinkite, kaip automobilis reaguoja į jūsų veiksmus. Nuolatinė praktika padeda įgyti žinių, o su jomis ateina ir meistriškumas.

Pasirengimas leidimo egzaminui

 • Gerai išstudijuokite savo valstijos vairuotojo vadovą.
 • Atlikite bandomuosius testus, kad susipažintumėte su jų formatu ir medžiaga.
 • Iš anksto susirinkite reikiamus dokumentus (asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, gyvenamosios vietos dokumentus).
 • Suplanuokite susitikimą DMV, kad išvengtumėte ilgo laukimo.
 • Uoliai registruokite reikiamas praktikos valandas.
 • Visada vairuokite dalyvaujant licencijuotam suaugusiajam.

Plačiau apie automobilius, vairavimą, mokymasi skaitykite https://www.auto.lt/straipsniai/19226 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *